Wydarzenia
I spotkanie CTT WSL
Data dodania: 24-01-2025
I Spotkanie Centrów Transferu Technologii z Województwa Śląskiego, które miało miejsce 21 stycznia 2025 roku, było ważnym wydarzeniem mającym na celu integrację oraz wymianę wiedzy i doświadczeń pomiędzy różnymi ośrodkami zajmującymi się transferem technologii w regionie. Zorganizowane przez Uniwersytet Śląski spotkanie, zainicjowane przez Jacka Nowaka, Kierownika Biura Współpracy z Gospodarką zgromadziło przedstawicieli uczelni oraz instytucji badawczych. Oprócz reprezentantów organizatora w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, Politechniki Śląskiej, Politechniki Częstochowskiej, Akademii Wychowania Fizycznego, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii WSB, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Instytutu Techniki Górniczej KOMAG.
Pierwsza część spotkania polegała na wspólnym zapoznaniu się obecnych gości oraz krótkim przedstawieniu reprezentowanych przez siebie jednostek. Spotkanie sprzyjało wymianie najlepszych praktyk oraz pomysłów, które mogą przyczynić się do lepszej współpracy pomiędzy nauką a przemysłem w regionie Śląskim. Uczestnicy mieli okazję do dyskusji na temat wyzwań oraz możliwości, jakie niesie ze sobą transfer technologii, a także do nawiązania nowych kontaktów, które mogą zaowocować wspólnymi projektami w przyszłości.
Na spotkaniu dyskutowano również o formule zorganizowania 20-go Ogólnopolskiego Spotkania PACTT, które jest zaplanowane we wrześniu 2026 w Katowicach. Uczestnicy spotkania dzielili się również bieżącymi uwagami dotyczącymi przyszłej realizacji projektu Inkubator Rozwoju” pn. „Science4Business - Nauka dla Biznesu” w ramach Programu FENG, oraz wspólnie uczestniczyli w zorganizowanym przez MNiSW zdalnym spotkaniu projektowym.
Interesującym i inspirującym punktem spotkania było zwiedzanie infrastruktury budynku spinPLACE, który stanowi dedykowaną przestrzeń dla pracowników i studentów aktywnych w obszarze transferu technologii UŚ.
Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie w spotkaniu reprezentowali pracownicy Działu Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym i CTWIONS: dr inż. Anna Wróbel-Knysak, dr Kordian Chamerski, dr hab. Edmund-Golis, prof. UJD.